Rozčuľuje vás zlé svetlo? Prejdite na svietidlá LEDVANCE

titAj v tomto originálnom duchu si spoločnosť LEDVANCE nenechala ujsť príležitosť zúčastniť sa na prestížnom medzinárodnom veľtrhu energetiky, automatizácie, komunikácie, osvetlenia a zabezpečenia AMPER 2019.


Spoločnosť LEDVANCE je svetovým lídrom v oblasti osvetľovacej techniky. Firma vznikla odčlenením klasického osvetlenia z firmy OSRAM a kombinuje tradičné všeobecné osvetlenie s modernou osvetľovacou technikou. Značka LEDVANCE vystihuje étos našej spoločnosti. Chceme zadefinovať úlohu svetla v súčasnom digitálnom veku a v každodenných životoch ľudí. Náš sľub sa tak odráža v názve našej spoločnosti - naším cieľom je propagovať svetlo. LEDVANCE sa pri svojom smerovaní do budúcnosti môže oprieť o sto rokov tradície, čo upevňuje jej pozíciu čoby popredného výrobcu svetelných zdrojov a svietidiel.
Moderné osvetlenie je pre LEDVANCE viac než len funkčným dizajnovým prvkom. Moderné osvetlenie musí ponúkať určitú pridanú hodnotu - pomocou vysoko efektívnych produktov, konceptov inteligentného osvetlenia a presvedčivých riešení farby a dizajnu.
V neprehliadnuteľne nasvietenom, dizajnovo vyhotovenom stánku spoločnosť predstavila svoje produktové portfólio. S blížiacou sa letnou sezónou sme sa rozhodli pozornosť bližšie upriamiť na vonkajšie dekoratívne osvetlenie.
Dekoračné osvetlenie exteriérov je pomerne populárnym fenoménom v oblasti osvetlenia. Požiadavky na vonkajšie, exteriérové alebo tiež záhradné osvetlenie sa v priebehu rokov výrazne zmenili. Kedysi postačovalo jednoduché zabezpečenie dostatku svetla na záhrade, ktoré zabezpečovalo viditeľnosť a bezpečnosť. Dnes už osvetlenie využívame na vytváranie nočného prostredia, v ktorom exteriér získava novú podobu a robí ho príťažlivejším.

obr3v
Nové svietidlá prinášajú štýlové vonkajšie osvetlenie.

 

V ponuke sú nástenné vonkajšie svietidlá, ktoré sa pripevňujú na fasádu, stropné a závesné exteriérové svietidlá, svietidlá a stĺpiky v rôznych veľkostiach vo vyhotovení z tmavo šedého alebo bieleho lakovaného hliníka. Niektoré modely sú k dispozícii aj vo vyhotovení z antikorovej ocele.
Rozpätie hodnôt svetelného toku v rámci tohto portfólia je od 360 lúmenov pri modeloch Outdoor Pole po 740 lúmenov pri modeloch Outdoor Edge. Teplota chromatickosti je u všetkých týchto produktov teplá biela 3 000 kelvinov. Všetky modely majú menovitú životnosť až 30 000 hodín a vzťahuje sa na ne päťročná záruka. Produkty sú vysokovýkonné s triedou ochrany do IP54 s hladko integrovanými senzormi s priamym alebo nepriamym svetlom.

Letmý prehľad niektorých vystavovaných produktov z tohtoročného veľtrhu AMPER

obr4a
OUTDOOR FACADE INDIRECT - Úspora energie vďaka LED technológii, vhodné použitie fasády budov, trieda ochrany: IP54, uhol otáčania: 90 °
obr4b
OUTDOOR FACADE UPDOWN - Úspora energie vďaka LED technológii, vhodné použitie fasády budov, trieda ochrany: IP54
obr4c
OUTDOOR SURFACE ROUND - Úspora energie vďaka LED technológii, vhodné použitie fasády budov, trieda ochrany: IP54
obr4d
OUTDOOR FACADE BELT - Úspora energie vďaka LED technológii, vhodné použitie fasády budov, trieda ochrany: IP54
obr4e
OUTDOOR FACADE SPOT - Úspora energie vďaka LED technológii, vhodné použitie fasády budov, osvetlenie vstupných priestorov, trieda ochrany: IP54, uhol otáčania: 320 °
obr4f
OUTDOOR FACADE EDGE - Úspora energie vďaka LED technológii, osvetlenie vstupných priestorov, trieda ochrany: IP54
obr4g
OUTDOOR FACADE LANTERN - špeciálne riešený svetlovod pre svietidlá s nízkym vyžarovaním, vhodné použitie fasády budov, trieda ochrany: IP54

 

Viac informácií o produktoch na www.ledvance.cz

Ďalšou skupinou produktov predstavených na výstave boli svetelné zdroje LED DUO CLICK a LED RELAX and ACTIVE

Výhodami produktov LED DUO CLICK je skutočne nízka spotreba energie a okamžité 100 % svetlo, bez zahrievania. Umožňujú režimy svetelného výstupu 100 % a 30 %. Index podania farieb Ra: ≥ 80. Jednoduché stmievanie pomocou vypnutia zapnutia spínača na stene. Vďaka nastaviteľnej atmosfére osvetlenia sú miestnosti viacúčelové. Použitie je vhodné do obytných interiérov, reštaurácii.

obr1
LED DUO CLICK - umožňujú režimy svetelného výstupu 100 % a 30 %.

 

Výhod produktov svetelných zdrojov LED RELAX and ACTIVE je hneď niekoľko. Svetelné zdroje LED RELAX and ACTIVE podporujú biorytmus prostredníctvom farebnej teploty pre aktivitu alebo odpočinok. Vytvárajú individuálnu atmosféru: teplé biele svetlo pre odpočinok, studené biele svetlo pre aktivitu. Životnosť dosahuje až 15 000 h. Index podania farieb Ra: ≥ 80.

obr2